Dočakali tudi prvo domačo zmago…

Sobota, 16:00. Nasprotnik so bili stari znanci iz Limbuša, tekma pa je bila kot naročena za prvo domačo zmago. Gostje so v prvenstvo štartali zelo uspešno, po 5 krogih so zabeležili samo en poraz in so bili še v soboto dopoldan le 2 točki od vrha lestvice.

Edina razlika v prvi postavi glede na prejšnjo tekmo je bila v obrambi, kjer se je ekipi na tekmi zopet priključil Janet, na klop se je posledično usedel mlajši od bratov Šepul.

Če rečemo, da je bila zmaga več kot zaslužena, ne bomo veliko zgrešili. Skozi celotno tekmo smo bili boljši nasprotnik, gostje so nekajkrat v prvem polčasu nekaj poizkušali iz prekinitev, vendar posebnega dela Miha Gregelj ni imel. Na drugi strani pa je Potpara s tremi odličnimi reakcijami držal goste nad gladino. Prvi je do priložnosti prišel Mustedanagić, ko je poizkušal z lobanim strelom, z zadnjimi močmi je žogo v kot izbil gostujoči vratar. Naslednji je poizkusil Kobovc, zopet je bil na mestu vratar gostov. Ob koncu polčasa je ponovno poizkušal Kobovc, ki je že preigral vratarja, vendar je ob tem ravno toliko oviral Kobovca, da ni našel ugodne situacije za strel ali podajo v sredino. Polčas se je tako končal brez zadetkov.

Tudi v drugem polčasu je bila slika na igrišču podobna. Če je bila posest žoge obeh ekip mogoče izenačena, pa tega prav gotovo ne moremo govoriti po priložnostih. Že po prvi zreli priložnosti v drugem polčasu smo zadeli. Praznik je poslal žogo do Mustedanagića, ki je v sredini našel vtekajočega Kobovca, kateri je z nekaj sreče žogo poslal v desno spodnji kot limbuških vrat. Kljub temu, da smo se po zadetku morda postavili nekoliko dlje od gostujočih vrat, pa gostje niso prišli do izrazitih priložnosti za izenačenje. Nekaj prostih udarcev je sicer bilo v kazenski prostor, vendar je stabilna obramba preprečila najhuje. Sami smo v zaključku tekme prišli še do nekaj lepih priložnosti, najlepšo je zapravil Stopajnik, ko je po podaji v globino zaključil z levico, vendar žogo poslal visoko preko vrat. V zadnji minuti pa je Praznik že bil sam pred vrati gostov, vendar je stranski sodnik Močilnik (bolj po občutku) dvignil zastavico za nedovoljen položaj. Konec tekme, prva zmaga, najbolj sladka, 1:0.

Če smo bili do sedaj na domačem igrišču vedno blizu ugodnemu rezultatu po prvem polčasu, a smo v drugem polčasu popustili, smo v soboto vse skupaj sestavili v uspešno celoto in tekmo pripeljali do pozitivnega zaključka. Zmaga vliva samozavest za nadaljevanje prvenstva, naslednji test pa nas čaka v nedeljo, ko gostujemo pri ekipi Dobrovc. Lani smo jeseni na dravskem polju izborili točko, tudi tokrat bi bila točka nas lep uspeh. Seveda pa se ob ponujeni priložnosti ne bomo branili celotnega izplena.